Finał PolSailing Day 2021


Zapraszamy na Finał PolSailing Day 2021 w Poznaniu!

Już w najbliższą niedzielę na poznańskiej Malcie odbędzie się finałowa impreza, wieńcząca Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PolSailing 2021. Od lat zachęcamy dzieci do spróbowania swoich sił w przygodzie pod żaglami właśnie poprzez sztandarowy program upowszechniania żeglarstwa realizowany przez PZŻ we współpracy z Ministerstwem Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz lokalnymi partnerami na terenie całej Polski.  W tym roku realizowane są tu także zajęcia Załoga PolSailing dedykowane młodzieży szkolnej. Zajęcia te odbywają się na jachtach załogowych wraz z instruktorem. Nieodłącznym elementem programu są imprezy z cyklu PolSailing Days, organizowane we wszystkich ośrodkach programu. Tradycyjne już, zwieńczeniem i podsumowaniem tych aktywności jest Finał PolSailing Day, pełen atrakcji dla całych rodzin, który już w najbliższą niedzielę, 12 września odbędzie się Jeziorze Maltańskim w Poznaniu!

- Poznań i Województwo Wielkopolskie stanowią silny i prężny ośrodek polskiego żeglarstwa, dlatego z tym większą radością możemy zapowiedzieć i zaprosić na Finał PolSailing Day, który odbędzie się w przepięknej scenerii jeziora Malta w centrum miasta. Taka lokalizacja pozwoli na tym większą promocję naszego sportu, bo nawet przypadek może sprawić, że ktoś w ten piękny wrześniowy dzień, na spacerze z rodziną zobaczy, co dzieje się na wodzie, dołączy do zabaw na brzegu i zapisze swoje pociechy na zajęcia PolSailing. Najbliższa niedziela może być nie tylko początkiem żeglarskiej pasji na całe życie, ale i wielkiej sportowej kariery, wiodącej na igrzyska olimpijskie. Zachęcam do zaplanowania rodzinnej wizyty nad Maltą w najbliższy weekend. Korzystając z okazji pragnę podziękować władzom OŚ AZS Poznań oraz przedstawicielom Wielkopolskiego OZŻ z Prezesem Maciejem Olszewskim na czele, za zaangażowanie w organizację tej imprezy. Program PolSailing jest realizowany dzięki naszym partnerom. Okręgowe związki żeglarskie, kluby, koordynatorzy regionalni, trenerzy i instruktorzy prowadzący zajęcia, jak również Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, to instytucje i osoby, których wysiłki pozwalają na realizację naszych celów w zakresie upowszechniania żeglarstwa – powiedział Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

Prezes Wielkopolskiego OZŻ, Maciej Olszewski zachęca do przybycia całe rodziny na Finał PolSailing Day do Poznania i nie kryje zadowolenia, że organizacja imprezy jest możliwa na słynnej Malcie, niemal w centrum miasta:

- Dlaczego warto przyjechać na Finał PolSailing Day do Poznania? Bo będzie mnóstwo radości i energii młodych ludzi, cieszących się z tego, że mogą pożeglować i pokazać, czego się nauczyli. Tym razem nie będziemy pływać na jeziorze Kiekrz, a na Malcie, która jest znanym w Polsce i w Europie torem kajakarskim i wioślarskim, ale jest to też sztuczne jezioro, zlokalizowane blisko centrum miasta. Z uwagi na to, że program PolSailing promuje żeglarstwo wśród nowych ludzi, którzy do tej pory nie żeglowali, stwierdziliśmy że będzie znacznie więcej osób zwiedzających, spacerowiczów, którzy zainteresują się naszym sportem. Kiekrz jest miejscem, w które udają się ci, którzy wiedzą po co przyjeżdżają na żagle, a nam chodzi również o promocję wśród tych, którzy jeszcze z żeglarstwem nie mieli styczności, także serdecznie zapraszamy – powiedział Maciej Olszewski, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Zapraszamy oczywiście nie tylko osoby już uczestniczące w programie, z których część wystartuje na Optimistach i deskach windsurfingowych w Regatach Finał PolSailing Day 2021, ale wszystkich chętnych:

- Program PolSailing ma edukować i przybliżać żeglarstwo tym, którzy nie mieli z nim wcześniej do czynienia. Finał PolSailing Day jest imprezą, która ma przynieść dużo radości i zabawy i poprzez to zachęcić najmłodszych i zainteresować ich żeglarstwem. Zwłaszcza, że na początku jakiejkolwiek sportowej przygody, najwięcej miejsca powinna zajmować dobra zabawa. Specjalizacja i wyczyn sportowy to dopiero kolejne, odległe kroki. Finał PolSailing Day ma charakter uproszczonych regat i spotkają się na nim reprezentacje z regionalnych ośrodków programu PolSailing z całej Polski. Dla wielu dzieci będą to ich pierwsze regaty w życiu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Poznania nad Jezioro Maltańskie. Impreza odbędzie się w pobliżu klubu sportowego „Czerwony Smok” przy ul. Jana Pawła II 7 w Poznaniu. Przyjdźcie skorzystać z atrakcji brzegowych całymi rodzinami, bo to świetna okazja do wspólnej zabawy, połączonej z edukacją i poznaniem żeglarstwa - mówi Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ, koordynator programu PolSailing.

 

Będą przeróżne atrakcje, symulator żeglowania na lądzie, gry i zabawy nie tylko żeglarskie, a dzieci z różnych ośrodków PolSailing, które w tym roku dopiero zaczęły żeglować, popłyną w regatach, prezentując ile można się nauczyć w jeden sezon.

 

- Mamy nadzieję, że będzie to inspiracją do dołączenia do programu w przyszłym roku, a skoro przy inspirowaniu jesteśmy, to warto dodać, iż o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie uczestników wydarzenia z wielokrotnym mistrzem świata w żeglarstwie – Marcinem Rudawskim, który chętnie dzieli się doświadczeniem, pokazując przy tym ile żeglarstwo ma do zaoferowaniadodaje Maciej Szafran.

 Finał PolSailing Day, organizowany jest przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym Organizacją Środowiskową w Poznaniu. Patronatu udzielił Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski. Partnerem wydarzenia jest również firma Rebis. Głównym Partnerem programu PolSailing jest Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Program imprezy:

12:00 rozpoczęcie wydarzenia

12:00 – 17:00 animacje na brzegu

13:00 rozpoczęcie regat

16:00 spotkanie z Marcinem Rudawskim

17:00 planowane zakończenie regat i wydarzenia, z ceremonią wręczenia nagród uczestnikom.

Miejsce imprezy:
Malta (Jezioro Maltańskie) w Poznaniu w pobliżu klubu sportowego „Czerwony Smok” przy ul. Jana Pawła II 7

Uczestników regat zapraszamy do zapoznania się z Zawiadomieniem o Regatach
(zgłoszeń dokonują Koordynatorzy Regionalni / „Kierownicy regionalnej reprezentacji”):

https://www.polsailing.pl/res/files/202109/zor-final-polsailing-day-2021-poznan.pdf

 Zapraszamy na Finał PolSailing Day do Poznania!

 

 

Kontakt


Polski Związek Żeglarski

al. ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa / Stadion Narodowy /
tel. +48 22 541 63 63
polsailing[at]pya.org.pl www.pya.org.pl

Koordynator Programu

Filip Kazuła
f.kazula[at]pya.org.pl www.polsailing.pl

Organizator
Polski Związek Żeglarski
Partner główny
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Sponsor główny
PGE
Partner techniczny
Garmin
Patron medialny
Wirtualna Polska