Zapowiedź Wielkiego Finału PolSailing Day 2020


W niedzielę 13 września w warszawskim Parku Skaryszewskim odbędzie się Wielki Finał PolSailing Day 2020, czyli podsumowanie ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej PolSailing. Na jeziorze Kamionkowskim odbędą się m.in. regaty dla dzieci na łódkach Optimist oraz na windsurfingu. Nie zabraknie atrakcji na lądzie. 

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - PolSailing jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu. Podstawą programu edukacji żeglarskiej jest nie tylko nauka podstaw żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego. 

 

W tym roku odbyło się 18 imprez regionalnych w ramach PolSailing Day, podczas których dzieci uczyły się podstaw żeglarstwa na łódkach klasy Optimist oraz na windsurfingu. Zajęcia na wodzie uzupełnione były aktywnościami na lądzie, takimi jak: warsztaty, spotkania moderowane, gry sprawnościowe i zabawy terenowe. 

 

Wielki Finał PolSailing Day odbędzie się już w niedzielę 13 września na terenie klubu sportowego Drukarz w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Na Jeziorze Kamionkowskim do rywalizacji przystąpią dzieci, które brały udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej PolSailing 2020. O godzinie 12 nastąpi oficjalne otwarcie regat, a start do pierwszych wyścigów zaplanowano na godzinę 13. Planowane jest rozegranie 4 wyścigów dla każdej z grup (Optimist i windsurfing). Na brzegu zaś będzie trwał żeglarski piknik dla dzieci – nie zabraknie żeglarskich animacji z mapą skarbów, strefy malucha, strefy chill, w której będzie można się zrelaksować, drobnego poczęstunku i muzyki granej przez DJ-a. 

Organizatorem Finału PolSailing Day 2020 jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Partnerami wydarzenia jest Marka Mazowsze (Województwo Mazowieckie). Partnerem Głównym programu jest Ministerestwo Sportu.

Kontakt


Polski Związek Żeglarski

al. ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa / Stadion Narodowy /
tel. +48 22 541 63 63
polsailing[at]pya.org.pl www.pya.org.pl

Koordynator Programu

Maciej Szafran
tel: +48 502 936 430
m.szafran[at]pya.org.pl www.polsailing.pl

Organizator
Polski Związek Żeglarski
Partner główny
Ministerstwo Sportu