Zapraszamy na szkolenie kadry instruktorskiej w ramach PolSailing


 

Szkolenie PolSailing

Polski Związek Żeglarski oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist zapraszają na bezpłatne szkolenie kadry instruktorskiej w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej – PolSailing. Szkolenie odbędzie się online w dniach 11-12 grudnia b.r i jest dedykowane wszystkim animatorom, nauczycielom, instruktorom i trenerom żeglarstwa zainteresowanym zagadnieniami wstępnej edukacji żeglarskiej.

 

Program PolSailing organizowany przez PZŻ i Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z regionalnymi partnerami, okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Polski Związek Żeglarski z roku na rok stara się, aby zajęcia dostarczały uczestnikom nie tylko praktycznej wiedzy, ale też moc pozytywnych wrażeń i emocji.

 

- Zgodnie z zasadą, że najważniejsi są ludzie systematycznie inwestujemy w kadry, a szkolenie instruktorów i trenerów stanowi jeden z podstawowych komponentów programu PolSailing. Zgodnie z zakresem, najwięcej uwagi skupiamy na zagadnieniach wstępnej edukacji żeglarskiej, głównie na szkoleniu w klasie Optimist, ale również na przykładzie żeglarstwa deskowego. Znajdą się również uniwersalne treści z zakresu przygotowania motorycznego, psychologii sportu, pierwszej pomocy przedmedycznej, czy też samej organizacji zajęć żeglarskich – wymienia Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ, koordynator programu PolSailing.

 

W programie szkolenia znajdą się m.in. poniższe zagadnienia:

- Szkolenie dzieci w ramach programu PolSailing;

- Zajęcia sportowe / żeglarskie w formie zdalnej;

- Odporność psychiczna i radzenie sobie ze stresem w dobie Covid-19;

- Zabezpieczenie zajęć na wodzie;

- Dobór i trym sprzętu;

- Trening - przygotowanie zajęć, składowe, czas, komunikacja;

- Podstawowe przepisy regatowe;

- System szkolenia PZŻ. Ścieżka rozwoju zawodnika / trenera.

 

Program może ulec nieznacznej zmianie, ponieważ rozbudowywane są jeszcze bloki dotyczące widnsurfingu. Szczegółowy program zostanie podany najpóźniej w najbliższy piątek. Wśród prelegentów znajdą się m.in. dr Milena Lachowicz, Max Wójcik, Tomasz Figlerowicz, Mariusz Goliński, Aleksander Prusiński, Przemysław Struś, Karol Jączkowski, Jacek Turczynowicz, czy Piotr Kamola.

 

Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną, szkolenie odbędzie się w formie zdalnej wideokonferencji na platformie ClickMeeting – partnera technologicznego PZŻ.

 

Tomasz Figlerowicz, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist podkreśla, jak duże znaczenie dla rozwoju dyscypliny żeglarskiej i kadr szkoleniowych ma cykliczna organizacja szkoleń PolSailing:

 

- Najważniejszą sprawą w corocznej organizacji tych szkoleń, oczywiście obok bardzo konkretnej wiedzy, którą można zdobyć od prowadzących, jest to, że jesteśmy razem i współpracujemy. To wspólna idea dwóch dużych stowarzyszeń, które chcą wspierać i propagować żeglarstwo, wnosząc to wszystko, co możemy przekazać trenerom, instruktorom czy nauczycielom żeglarstwa. To dzięki tej współpracy możemy być pewni, że wzrasta poziom nauczania żeglarstwa i jednocześnie tworzą się relacje, na których dalej można budować. Powtarzamy to na każdym z wykładów, niezależnie kto z PSKO je prowadzi, że jeśli ktoś ma kłopot czy wyzwanie, może zadzwonić i z chęcią mu pomożemy. Widzimy, że kluby i trenerzy, którzy współpracują między sobą, wyraźnie na tym zyskują. Myślę, że to szkolenie wpisuje się dobrze w taką postawę – powiedział Tomasz Figlerowicz.

 

Szkolenie jest bezpłatne. Linki do rejestracji:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwVugGyczEC8ZefQhwzYmJrwWM_CB4IUHYNVfo135ypH62ow/viewform?usp=sf_link

 

Zapraszamy!

Kontakt


Polski Związek Żeglarski

al. ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa / Stadion Narodowy /
tel. +48 22 541 63 63
polsailing[at]pya.org.pl www.pya.org.pl

Koordynator Programu

Filip Kazuła
f.kazula[at]pya.org.pl www.polsailing.pl

Organizator
Polski Związek Żeglarski
Partner główny
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Sponsor główny
PGE
Partner techniczny
Garmin
Patron medialny
Wirtualna Polska