PolSailing Kite


Kitesurfing to niezwykle widowiskowa i prężnie rozwijająca się dyscyplina sportu. Z myślą o wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat kitesurfingu i przeżyć sportową przygodę, powstał nowy program - „PolSailing Kite”. Dzięki naszym filmom z czołowymi, polskimi kitesurferami poznasz tajniki tego sportu. To nie wszystko - możesz spróbować swoich sił z wodą, wiatrem i latawcem podczas zajęć praktycznych z podstaw kitesurfingu, albo wziąć udział w obozie kitesurfingowym w Jastarni.

Rejestracja

PolSailing Kite


Edukacja Kitesurfing

Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy ukończyli 15 rok życia, a sam program podzielony jest na III etapy.

Etap I: Zapoznanie się z filmami szkoleniowymi z udziałem czołowych, polskich zawodników. Iza Satrjan i Jan Marciniak dzielą się w nich swoją pasją, drogą do kitesurfing’u, ale także podstawową wiedzą dotyczącą sprzętu, wyposażenia i budowy latawca.

Etap II: Zajęcia z latawcem szkoleniowym mające na celu przybliżenie podstaw kitesurfingu. Prowadzone są w 8 wybranych lokalizacjach:

Gdańsk 23.09.2022 r.

Rewa 28.09.2022 r.

Sopot 29.09.2022 r.

Puck 30.09.2022 r.

Rumia 7.10.2022 r.

Kraków 15.10.2022 r. 

Wrocław 10.10.2022 r. 

Warszawa 19.10.2022 r.

Etap III: Szkolenie centralne w Jastarni, na którym uczestnicy realizować będą wszechstronny program sportowo-edukacyjno-wychowawczy. Zainteresowani mogą zgłosić się bezpośrednio poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej programu. 

Każdy z trzech etapów programu różni się formą oraz poziomem trudności. W etapie pierwszym uczestnikom przybliżany jest zarys dyscypliny oraz podstawowe informacje związane z rywalizacją na wodzie, nazewnictwem oraz budową i wyposażeniem Kite’a, w formie multimedialnej - w postaci cyklu filmików szkoleniowych.
W drugim etapie uczestnicy Programu będą mieli pierwszy kontakt ze sprzętem kitesurfingowym na żywo. Poznają budowę latawca oraz nauczą się pierwszych podstawowych ruchów latawcem szkoleniowym w powietrzu. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Na tym etapie zajęcia prowadzone są na lądzie, bez wchodzenia do wody.
Etap trzeci, jest etapem, w którym uczestnicy przyjeżdżają do Jastarni (półwysep Helski) w jednym z dwóch wybranych terminów: 10-11.09.2022 lub 17-18.09.2022 i uczestniczą w dwudniowym, weekendowym szkoleniu pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.
Na tym etapie Uczestnicy Programu przechodzą do zajęć w wodzie, gdzie pod okiem instruktorów nauczeni zostaną zasad bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie oraz stawiać będą pierwsze kroki w kitesurfingowej karierze.

Rejestracja do Programu

Rejestracja do Programu odbywa się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie programu.
Po zapoznaniu się z regulaminem i weryfikacji kryteriów należy zarejestrować się poprzez formularz znajdujący się na stronie poniżej.
Kolejnym krokiem jest kontakt ze strony koordynatora programu. Koordynator przekazuje szczegółowe informacje organizacyjne i ustala sposób dostarczenia uzupełnionych i podpisanych dokumentów.
Regulamin uczestnictwa w programie PolSailing Kite można pobrać tutaj lub w zakładce „do pobrania”.

Filmy szkoleniowe


Rejestracja PolSailing Kite


UWAGA!

Aby dokonać zgłoszenia do programu "PolSailing Kite", należy zapoznać się najpierw z regulaminem, a następnie po przeczytaniu jego zapisów oraz weryfikacji kryteriów uczestnictwa, przystąpić do procedury rejestracyjnej. W razie szczegółowych pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem programu.

 

 

Dane zgłaszającego


Kontakt


Polski Związek Żeglarski

al. ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa / Stadion Narodowy /
tel. +48 22 541 63 63
polsailing[at]pya.org.pl www.pya.org.pl

Koordynator Programu

Filip Kazuła
f.kazula[at]pya.org.pl www.polsailing.pl

Organizator
Polski Związek Żeglarski
Partner główny
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Sponsor główny
PGE
Partner techniczny
Garmin
Patron medialny
Wirtualna Polska